Japanese String Water Level SHINWA
Code: 5532Related products
Product detailed description
A string line level from Japanese company SHINWA with opposite hooks to reduce the possibility of sagging. With a level featuring blue phosphorescent film, which enhances visibility even in poorly visible places. Vertical and horizontal hooks.
Main features of the level:
✅ 3 hooks for hanging
✅ 1 four-wire level
✅ Very light and compact design
✅ Phosphorescent film for higher visibility
Additional parameters
| Category: | Spirit Levels |
|---|---|
| EAN: | 4960910764163 |
| Length: | 100 mm |
| Width: | 19 mm |
| Height: | 26 mm |
| Weight: | 15 g |
| Material: | Acrylic, ABS plastic |
| Temperature resistance: | -25° to 60° |
| Number of vials: | 1 |
| Quantity in package: | 1 |
