Japanese Transparent Pocket Mini-Level SHINWA
Code: 5526Related products
Product detailed description
Japanese pocket spirit level by SHINWA. 2 vials. Transparent acrylic compact body, which can be hidden almost anywhere. Sensitivity: 0.5 mm/m = 0.0286 degrees. Accuracy: within ±2.5 mm/m = ±0.1432 degrees.
Main features of the spirit level
✅ Transparent spirit level
✅ 2 vials
✅ Acrylic body
✅ Light and compact
Additional parameters
| Category: | Spirit Levels |
|---|---|
| EAN: | 4960910763876 |
| Length: | 70 mm |
| Width: | 30 mm |
| Height: | 15 mm |
| Weight: | 40 g |
| Material: | Acrylic, ABS plastic |
| Sensitivity: | 0.5 mm/m = 0.0286° |
| Accuracy: | ±2.5 mm/m = ±0.1432° |
| Quantity in package: | 1 |
| The item has been sold out… | |
